10 نکته مهم برای صفحه درباره ما یک کسب و کار اینترنتی

یکی از صفحات مهم هر سایت، صفحه درباره ما است، و دلیل مهم بودن آن به این خاطر است که این صفحه، کسب و کار اینترنتی شما را به بازدید کنندگان و افراد مختلف معرفی می کند، در طراحی صفحه درباره ما دقت کنید چرا که افراد اطلاعات مختلفی از این صفحه برداشت می کنند و در اعتماد افراد به سایت بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله قصد دارم 10 نکته مهم برای صفحه درباره ما  یک کسب و کار اینترنتی را برای شما بیان کنم.

۱- درباره خود همه چیز را بگویید

افراد کنجکاو هستند بدانند شما چه کاری انجام می دهید و چگونه می توانید زندگی آنها را بهتر کنید، بسیار هیجان انگیز توضیح دهید که کسب و کار شما چه کاری انجام می دهد و چگونه به حل مسائل افراد کمک می کنید.شما باید داستان کسب و کار اینترنتی خود را بگویید. ببینید شما در صفحه درباره ما سایتتان، باید به این سوالات پاسخ دهید:

کسب و کار اینترنتی شما چگونه آغاز به کار کرد؟

بنیانگذاران کسب و کار اینترنتی شما چه کسانی هستند؟

چه چیزی به شما ایده برای شروع کسب و کار اینترنتی داد؟

اهداف کسب و کار اینترنتی شما چیست؟

چه چیزی به شما انگیزه در کسب و کار اینترنتی می دهد؟

۲- اهدف یا هدف وب سایت خود را بنویسید

شما در صفحه “درباره ما” می توانید محصولات و خدمات خود را نمایش دهید و این مسئله را بیان کنید که چه چیزی باعث افزایش بازدید شما شد. به بازدیدکنندگان بگویید دقیقا چه چیزی می توانند از وب سایت شما انتظار داشته باشند. اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات خود بنویسید. باید در بازدیدکنندگان حسی بوجود آورید که احساس کنند سایت شما بهترین سایتی است که وارد شده اند. توضیح دهید که چه چیزی باعث تمایز شما با سایر رقبا شده است و همچنین بیان کنید که چرا مشتریان از محصولات و خدمات شما خرید می کنند.

۳- یک فرم در صفحه درباره ما وجود داشته باشد

اگر حتی صفحه درباره ما محبوب ترین صفحه در سایت شما نباشد، اما باز هم افرادی از این صفحه دیدن می کنند. اگر شما یک فرم در این صفحه قرار نداده باشید، به احتمال زیاد افراد هرگز به این صفحه باز نخواهند گشت. وجود یک فرم، بازدیدکنندگان را جذب خواهد کرد تا نظراتشان را همراه با ایمیل به شما ارسال کنند. شما می توانید با داشتن ایمیل افراد، برای آن ها در هفته یا ماه مطالبی را ارسال کنید و به این ترتیب با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

۴- در صفحه درباره ما از عکس استفاده کنید

جالب است بدانید که مغز انسان می تواند ۶۰ هزار بار سریعتر از عکس، متن را پردازش کند. برای اینکه به نتیجه خوبی برسید بهتر است از متن های طولانی در این صفحه استفاده نکنید، چراکه اکثر مردم فرصت خواندن متن های طولانی را ندارند. از متن های کوتاه و همچنین تیترها ، عکس و فیلم استفاده کنید.

 "10 نکته مهم برای صفحه درباره ما"=alt

۵-بازدیدکنندگان را در صفحه درباره ما به محصولات محبوب هدایت کنید

بهترین مکان برای نمایش محبوب ترین پست های وبلاگ، دسته بندی محتوا و محصولات با کیفیت بالا، صفحه درباره ما است. به خوانندگان توصیه کنید که بعد از یادگیری کسب و کار اینترنتی شما، از این پست ها یا محصولات دیدن کنند.

۶-آدرس شبکه های اجتماعی رادر صفحه درباره ما ذکر کنید

امروزه با فراگیر شدن و پیشرفت اینترنت، بیشتر افراد وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند به همین علت حتما آدرس شبکه های اجتماعی خود را در صفحه درباره ما بیان کنید.

۷-اطلاعات را مختصر و مفید بنویسید

سعی کنید در صفحه درباره ما ، اطلاعات را طولانی ننویسید. اطلاعاتی که در این صفحه می نویسید حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کلمه باشد.

۸- اطلاعات تماس را بنویسید

اطلاعات تماس مثل شماره تلفن، آدرس ایمیل و راه های ارتباطی دیگر را در صفحه درباره ما بنویسید تا اگر بازدیدکنندگان سوال یا پیشنهادی داشته باشند با شما در میان بگذارند. همچنین شما می توانید از نظرات سازنده افراد در جهت بهبود کسب و کار خود استفاده کنید چون گاهی افراد نظراتی می دهند که به فکر افراد تیم شما نرسیده است. حال تصور کنید وقتی افراد بیشتری پیشنهادات خود را بیان کنند چقدر در بهبود کسب و کار شما تاثیر گذار است.

9- چشم انداز و مسیر پیش روی خود را بگویید

به افزاد و بازدید کنندگان این نکته را بگویید که به چه چیزی می اندیشید و چه مسیری را باید طی کنید یا در حال حاضر دارید طی می کنید، این جور مسائل برای افراد جالب توجه است.

10- درباره جوایز یا مجوزهای خود بگویید

اگر برای کسب و کار خود مجوز از سازمان یا نهادی دارید و یا حتی در جشنواره ای برگیزده شده اید و جایزه ای دریافت کرده اید، آن را با بازدید کنندگان خود به اشتراک بگذارید و مظمئن باشید به اعتماد سازی کسب و کار شما در افراد کمک زیادی می کند.

در پایان می گویم :

همان طور که مطالعه کردید، در این مقاله برای شما بیان کردم که صفحه درباره ما در سایت شما  از اهمیت بالایی برخوردار است. شما در این صفحه باید همه اطلاعات مهم کسب و کارتان را به بازدیدکنندگان ارائه دهید باید ذکر کنید اهداف کسب و کار شما چه چیزی است و کسب و کار شما کدام نیاز مخاطب را برطرف می کند. بازدیدکنندگان باید وقتی وارد سایت شما می شوند احساس کنند سایت شما بهترین سایتی است که تا به حال دیده اند. باید برای مخاطبان توضیح دهید چه تفاوتی با سایر رقبا دارید. در صفحه درباره ما از متن های کوتاه به صورت تیتر وار استفاده کنید. استفاده از عکس و فیلم در این صفحه بسیار تاثیرگذار تر از متن است چون افراد حوصله خواندن مطالب طولانی را ندارند. همچنین سعی کنید اطلاعات تماس مثل شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس شبکه های اجتماعی را هم برای بازدیدکنندگان درج کنید.

Comment

  • با سلام
    مقاله جامع و عالی ای بود، به من که خیلی کمک کرد
    ممنون از شما

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

مشاوره رایگان

  • شماره همراه خود را بصورت کامل وارد نمایید

    مثال : 09120000000