فاکتورهای رتبه بندی محلی سایت در موتورهای جستجو

در ایمن مقاله به بررسی بهترین شیوه های ارگانیک و مهم برای افزایش سئوی محلی سایت و افزایش بازدید از شهر محل فعالیت می پردازیم.

شاید در ابتدا این سوال برایتان پیش بیاید که سئو محلی چیست؟ سئو محلی مجموعه اقداماتی برای افزایش رتبه سایت در نتایج جستجوی مرتبط با شهر محل فعالیت سایت یا فروشگاه شما است.

سئوی محلی چقدر در افزایش رتبه و بازدید سایت ما موثر است؟ طبق آخرین آمار منتشر شده توسط گوگل، بیش از یک سوم بازدید هر سایت مربوط به جستجو های محلی است که این آمار گاهی اوقات به یک دوم(نصف) بازدیدهای یک سایت هم می رسد، بنابراین سئو محلی جایگاه بالایی در سئو و رتبه سایت ها دارد.

شاید این سوال پیش بیاید که گوگل و موتورهای جستجو از کجا متوجه می شوند که جستجوی انجام شده مربوط به کدام شهر است؟ جواب خیلی ساده است با استفاده از ip کاربران

این دومین سال مطالعه در رابطه با عوامل رتبه بندی محلی موتورهای جستجو (سئو محلی) یا (LocalSEOGuide) است که توسط دانشگاه کالیفرنیا (UC Irvine) انجام می شود.
این مرکز علمی معتبر جهان نتایج تحقیقات 2017 سئو محلی را با عنوان راهنمای رتبه بندی محلی خود منتشر کرده است. روش شناسی، کاملا متفاوت از بررسی فاکتورهای ارزیابی سئو محلی Moz است. هر دو ارزش بررسی دقیق را دارند پس با ما همراه باشید

راهنمای محلیSEO،حاصل تحقیق دانشگاه ایروین کالیفرنیا همراه با MOZ است که با بررسی “200+ عوامل موفقیت بیش از 100،000 کسب و کار محلی” در 150 شهر برای تعیین متغیرهای مرتبط با رتبه بندی در نتایج محلی گوگل به دست آمده است.

نتایج پایه این تحقیق عبارتند از:

(1) عوامل رتبه بندی(سئو) ارگانیک (مثلا: لینک ها، کلمات کلیدی، anchor text (کلمات لینکدار) و غیره) رتبه محلی را افزایش می دهد؛ و (2)دریافت نظرات بسیار مهم است. این مطالعه استدلال می کند که “الگوریتم های جستجو محلی و ارگانیک هنوز هم بسیار متصل به هم هستند.” این موضوع بیان می کند در حالی که گوگل در تلاش است تا متغیرهای منحصر به فرد را در الگوریتم محلی اضافه کند، “تکنیک های ارگانیک سئو” هنوز هم مثل گذشته موثر هستند.

Google My Business

نظرات یک عامل رتبه بندی صریح هستند؛ گوگل این را گفته است. اما با توجه به گزارش LocalSEOGuide، “در سطح بالا، داشتن یک کلمه کلیدی که می خواهید رتبه بندی کنید و اشاره به یک شهر که شما در حال کار بر روی آن هستید، در بررسی ها با نتایج بالا رتبه بندی  Google My Business مرتبط است. ”

تعهد نیز به عنوان یک عامل رتبه بندی مثبت ظاهر می شود. این شامل اضافه کردن عکس ها و ساعت های فعالیت به پروفایل کسب و کار خود می شود. علاوه بر این، “پاسخ به نظرات و بازخوردهای پروفایل کسب و کار شما، راه هایی برای ارتباط با مشتریان بالقوه و پلت فرم گوگل است و نشان می دهد که روی آنها سرمایه گذاری کرده اید.”

لینک ها

می گوید: کسانی که کارهای مرسوم سئو را انجام می دهند، پاداش می گیرند. “گوگل همچنان به نظر می رسد به برخی از anchor text (کلمات لینکدار) مرتبط با شهر فعالیت و کلمات کلیدی پیرامون آن را اهمیت می دهد و در رتبه بندی سایت لحاظ می کند”

سیگنال های خارج از سایت

سیگنال های خارج از سایت اهمیت دارند و با اینکه از سال گذشته همبستگی کمتری با رتبه سایت پیدا کرده اند،با این حال، نقل قول ها و بررسی ها در سایت های ثالث (سایت هایی که سایت شما با آن تبادل لینک انجام نداده است و لینکی از سایت شما در آن سایت وجود ندارد و تنها به بررسی مقاله یا محصولی از سایت شما با ذکر نام سایتتان می پردازند) ارزش دارند.

فاکتورهای وب سایت

“اگر می خواهید در نتایج جستجوی محلی باشید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را در جستجو های ارگانیک تقسیم کنید. . . اگر میخواهید یک اصطلاح را رتبه بندی کنید، مطمئن شوید که در صفحه ایی که میخواهید جزو نتایج جستجو رتبه بندی کنید از آن اصطلاح به طرز صحیح استفاده کرده اید. »

رعایت عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو

سئو پایه چیزی است که بسیاری از کسب و کارها آن را خوب انجام نمی دهند و به آن بی توجه هستند، چیزهایی مانند بهینه سازی متاتگ های سایت و اطمینان از اینکه سایتشان  mobile friendly باشد و در نمایشگرهای مختلف بخصوص موبایل به خوبی باز شود و غیره. عواملی هستند که از دید ما مهم نباشند ولی برای موتورهای جستجو بخصوص گوگل از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

 

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

مشاوره رایگان

  • شماره همراه خود را بصورت کامل وارد نمایید

    مثال : 09120000000