چه عواملی در میزان فروش فروشگاه اینترنتی موثر است؟

در چند سال اخیر با روی کار آمدن فروشگاه های اینترنتی و فراگیر شدن آن ها، دیگر روش های مقایسه، انتخاب و خرید کالاها نیز تغییر کرده و از سنتی به خرید از فروشگاه های اینترنتی تبدیل شده است. با بیشتر شدن رقابت بین فروشگاه های اینترنتی، آنهایی موفق هستن که مشتریان وفادار برای خود جذب یا ایجاد می کنند و این به معنای صرف هزینه های سنگین برای بازاریابی نیست بلکه با انجام تغییراتی کوچک باعث بهبود عملکرد فروشگاهتان و تغییر چشمگیر در جذب مشتریانی از نوع وفادار و متعهد به خرید از فروشگاه اینترنتی شما و در نتیجه افزایش فروشتان می شوید.

در این مقاله بیان می‌کنیم که چه عواملی در میزان فروش فروشگاه اینترنتی موثر است و در نتیجه بتوانید فروش خود را افزایش دهید.

فروشگاهی جذاب و گیرا داشته باشید

اولین فاکتور موفقیت یک فروشگاه اینترنتی، جذابیت و چیدمان آن است. بدون تردید ظاهر خوب و کاربر پسند باعث می شود که کاربری که برای اولین بار یکی از صفحات یا محصولات فروشگاه شما را می بیند تشویق شود و از صفحات و محصولات دیگرتان نیز دیدن کند و چه بسا در این زمان به مشتری تبدیل شود و از فروشگاه شما خرید کند، گیرایی و جذابیت یک فروشگاه اینترنتی باعث می شود که کاربران در آینده نزدیک مجدد بر روی لینک فروشگاه شما کلیک کنند و مجدد وارد سایت شما شوند و این یک امتیاز برای فروشگاه شماست.

قبل از توسعه برند اعتماد سازی کنید

بی شک اعتبار و شهرت مهترین مورد برای یک فروشگاه اینترنتی است، مخصوصا در این دوران شدید رقابتی، مشتریان قبل از خرید از فروشگاهی، اول اعتبار سایت را بررسی می کنند تا در آینده با مشکلی روبرو نشوند و سپس اقدام به خرید می کنند. بنابراین اولین و مهمترین وظیفه شما ایجاد اعتماد در مشتری برای خرید از فروشگاه شماست. برای ایجاد شهرت و اعتماد بالا از مواردی مانند ارائه ضمانت نامه محصولات، نمایش مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده و رضایت داشته اند و همچنین تعامل با مشتریان خود استفاده کنید.

از الویت‌های مشتریان هدف آگاه باشید

برای اینکه بر روی میزان فروش خود تاثیر گذار باشید، باید تمایلات مشتریان خود را بدانید. این امر کمک خواهد کرد تا بدانید برای جذب مشتریان بیشتر چه محصولاتی را اول قرار بدین و چیدمان محصولاتتان به چه شکلی باید باشد. باید محصولات را در دسته بندی های مختلف قرار دهید تا مشتریان به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشند، ولی باید این دسته بندی ها در صفحه اصلی یا صفحه ای که مشتری وارد آن می شود (صفحه ورود) قابل مشاهده باشد.

قرار دادن امتیاز بندی و نظردهی برای محصولات توسط مشتریان

نظر و امتیاز دادن برای یک محصول در فروش آن خیلی موثر است و اکثر مشتریان محصولی را می خرند که درباره اش نظر مثبت نوشته شده یا شنیده باشند. برای مثال، آنها محصولی را انتخاب خواهند کرد که 50 مورد نظر مثبت در مورد آن محصول بوده است نسبت به محصولی که هیچ نظری ندارد، حتی اگر آن را دوست داشته باشند. بنابراین باید مشتریان راضی خود را تشویق کنید که نظر و یا امتیاز در مورد محصول بدهند.

بر روی جزئیات لازم تمرکز کنید

اگر بازدیدکنندگان به صفحات محصولات شما می آیند ولی بیشتر آنها بدون خرید یا کلیک کردن بر روی دکمه «افزودن به سبد خرید» وب سایت شما را ترک می کنند، در نتیجه باید بر روی جزئیات محصولات تمرکز کنید. همراه با نمایش تصاویر خوب از محصولات، مفیدترین و مهم ترین جزئیات را نمایش دهید. این جزئیات شامل قیمت، شرایط ارسال، مشخصات محصول و تخفیفات می‌باشد. با این حال، جزئیات دیگری از جمله تعداد اقلام فروش رفته، موجودی انبار، امتیاز بندی و تصاویر واضح از محصولات در زوایای مختلف را می‌توانید برای جذب حداکثر خرید اضافه کنید.

بازدیدکنندگان را مجبور به ثبت نام نکنید

هیچ کاربری دوست ندارد برای دسترسی به سایت شما ثبت نام و ایجاد حساب کاربری کند.بنابراین اگر در فروشگاه خود این مرحله را دارید آن را حذف کنید، در غیر اینصورت باعث از دست دادن مشتریان بالقوه خود می‌شوید. هرچند لازم است اطلاعاتی از قبیل آدرس ایمیل یا سایر اطلاعات ارزشمند که می‌تواند کمک کند با آنها ارتباط برقرار کنید را دریافت کنید؛ اما اولین مرحله را برای آنها ساده و بی دردسر قرار دهید. شما می‌توانید از آنها درخواست کنید که بعدا یک حساب کاربری ایجاد کنند یا می‌توانید به آنها اجازه دهید به عنوان مهمان خرید کنند. این امر قطعا باعث تبدیل بازدیدکننده به مشتری می شود.

از لحاظ پشتیبانی خوب به مشتریان خود اطمینان بدهید

هیچوقت تأثیری که پشتیبانی خوب برای مشتریان شما ایجاد می کند را نادیده نگیرید. همچنین می‌توانید برای فروشگاه اینترنتی خود پشتیبانی آنلاین قرار دهید تا مشتریان اطمینان بیشتری به شما کنند. البته لازم به ذکر است که اگر پشتیبانی آنلاین را در فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید اما وقتی کاربری پیامی را ارسال می‌کند، شما دیر پاسخ دهید، این امر قطعا نتیجه معکوسی را خواهد داشت و بیشتر باعث بی‌اعتمادی می‌شود.
در نتیجه، پشتیبانی سریع و مثبت را برای مشتریان خود تضمین کنید. به درخواستها و نظرات مشتریان خود در اسرع وقت پاسخ دهید. مورد دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که خریداران دو برابر مشتاق‌تر هستند تا پاسخهای منفی را ببینند تا پاسخ های مثبت را با دیگران به اشتراک بگذارند. به همین دلیل است که باید از رضایت مشتریان خود مطمئن باشید.

از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید

اغلب موارد، مشتریان به دلیل رقابت سخت، از محصولات جدید آگاه نیستند. از این رو می‌توانید از طریق رسانه‌های اجتماعی برای شناساندن محصولات جدید خود، کمک بگیرید. شما می‌توانید تصاویر و فیلم‌های محصولات خود را همراه با بک‌لینک به آن محصول در وب سایت تجارت الکترونیک خود ارسال کنید. این امر قطعا منجر خواهد شد محصول بیشتر شناخته شود و همچنین نرخ تبدیل افزایش یابد.

تخفیفات و پیشنهادات

یکی از واژه های شگفت انگیز برای جذب مشتریانجدید و افزایش فروش، کلمه «رایگان» است؛ به این دلیل که این کلمه آنها را تحریک می‌کند و باعث ایجاد احساس مثبت برای خرید می‌شود. در نتیجه، پیشنهادات خود را با تخفیف های ویژه و پیشنهادات مربوط به محصولات مورد علاقه آنها ارائه دهید. این یک واقعیت شگفت انگیز است که در بیشتر مواقع، بازدیدکنندگان قصد خرید کالای خاص را ندارند؛ آنها فقط به دلیل تخفیف بزرگ ارائه شده، ممکن است آن محصول را خریداری کنند. حتی ارسال رایگان محصول می‌تواند به عنوان یک تخفیف بزرگ محسوب ‌شود. بنابراین از این تاکتیک‌ها برای جذب مشتریان بیشتر استفاده کنید.

موارد ذکر شده در این مقاله، عواملی ساده و در عین حال موثر در افزایش فروش و جذب بیشتر مشتری وفادار است، نیاز نیست برای فروش بیشتر هزینه های بالایی برای تبلیغات و جذب مشتری صرف کنید، تنها لازم است نیاز مشتریان و تفکر آنان را بدانید تا بتوانید سود و فروش فروشگاه اینترنتی خود را بالا ببرید.

 

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

مشاوره رایگان

  • شماره همراه خود را بصورت کامل وارد نمایید

    مثال : 09120000000