سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو | الگوریتم های سئو

سئو و الگوریتم های آن اصلی ترین بخش سایت

سئو چیست؟

سئو، مخفف کلمه (search engine optimization) به معنای بهینه سازی در موتورهای جستجو است.

یک لحظه تصور کنید که شما یک کتابدار هستید اما نه یک کتابدار عادی ، یک کتابدار برای همه کتاب های موجود در جهان، مردم هر روز برای پیدا کردن کتابی که احتیاج دارند به شما مراجعه می کنند، شما چطور دقیقا کتابی که نیاز دارند را به آنها معرفی می کنید؟

این جستجوی روزانه، برای شما کار آسانی نیست. شما به یک سیستم نیاز دارید، سیستمی که به همه کتاب ها متصل باشد و بداند چه کتاب هایی وجود دارد و چه چیزی داخل هر کتاب نوشته شده است. سیستم شما نیاز دارد که اطلاعات زیادی را دریافت کرده و بهترین پاسخ را برای مشتریان پیدا کند.

موتورهایی مانند google و bing کتابداران اینترنت هستند. سیستم آنها اطلاعات موجود در همه صفحات وب را جمع آوری می کند به طوری که این موتورهای جستجو به کاربران کمک کرده و چیزی که آنها به دنبال آن هستند را برایشان پیدا کنند.

هر موتور جستجو یک دستور مخفی دارد، که الگوریتم تبدیل همه این اطلاعات به نتایج جستجوی مفید نامیده می شود. در حال حاضر اگر شما یک وب سایت دارید، مهم است که صفحات شما در رتبه های بالاتر موتورهای جستجو برای کلماتی که توسط افراد مختلف جستجو می شوند، قرار داشته باشد، این موضوع کمک می کند افراد بیشتری از سایت شما بازدید کنند و فروش و درآمد شما افزایش پیدا کند.

عناصری که کمک می کند صفحات سایت شما حاوی الگوریتم های موتورهای جستجو برای قرارگیری در رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو باشد، بهینه سازی یا سئو نامیده می شوند.

همچنین این مقاله را نیز از دست ندهید: عوامل موفقیت در سئو و افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو 

سئو نقش حیاتی و بسیار مهمی در موفقیت سایت شما دارد، بنابراین مطمئن شوید الگوریتم های موتورهای جستجو را به درستی در صفحات سایت خود رعایت کرده باشید، در ادامه بیشتر با سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو آشنا می شویم.

الگوریتم های موتورهای جستجو عبارت اند از:

1. کلمات کلیدی

کلماتی که بیشترین جستجو در وب را به خود اختصاص می دهند. برای مثال زمانی که کسی در وب تعمیر کفش را جستجو می کند، نتایج جستجو تنها شامل صفحات و سایت هایی است که این لغات داخل آن صفحات و سایت ها وجود دارد.

2. عناوین کلیدی

هر صفحه در وب یک عنوان عمومی(رسمی) دارد ولی شاید شما هرگز آن را نبینید، چرا که آن ها بصورت کد در موتورهای جستجو ذخیره می شوند.توجه زیادی به عناوین صفحات (نوشته ها) داشته باشید زیرا آنها مانند عناوین کتاب ها برای موتورهای جستجو مهم هستند.

3. پیوند مستقیم بین سایت ها (بک لینک)

زمانی که یک صفحه وب به صفحه یا سایت دیگری لینک می دهد، به خوانندگان خود می گوید که اطلاعات این صفحه یا سایت مفید است و به آنها پیشنهاد می کند که از آن بازدید کنند. تعداد بک لینک زیاد به آن صفحه یا سایت خوب است ولی افرادی سعی می کنند با خرید یا ساخت بک لینک های تقلبی، موتورهای جستجو را فریب دهند، اما موتورهای جستجو راه های مختلفی برای فهمیدن اینکه بک لینک ها واقعی هستند یا تقلبی دارند و استفاده از بک لینک های تقلبی باعث تنزل و پنالتی شدن سایت شما در موتورهای جستجو می شود.

4. کلمات لینک دار

کلماتی که به صفحات دیگر لینک می شوند مهم هستند. اگر در صفحه وب سایت شما نوشته شده باشد آمازون کتاب های زیادی دارد و کلمه کتاب به سایت آمازون لینک شده باشد، این کار به موتورهای جستجو ثابت می کند که amazon.com مرتبط با کلمه کتاب است و زمانی که کسی درباره کتاب جسجو می کند، سایت آمازون رتبه بسیار خوبی در نتایج پیدا می کند.

5. آخرین الگوریتم مهم سئو برای موتورهای جستجو، محتوای جذاب و بروز است و لینک های با کیفیتی که از سایت های دیگر به این محتوا دریافت می کنید که باعث دریافت امتیاز از موتورهای جستجو و در نهایت بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو می شود.

این ها اصول اولیه و دستور العمل هایی معتبر برای سئو هستند، همیشه مطمئن شوید که در سایت شما الگوریتم های موتورهای جستجو رعایت شده است تا رتبه خیلی خوبی کسب کنید.امیدوارم از این مقاله اختصاصی سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو آرمیس وب استفاده کنید و نتایج آن را در رتبه سایت خود ببینید.

 

Comments (2)

 • مقالتون عالی بود

  مانی
  پاسخ
  • خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفته و ممنون بابت نظرتون

   admin
   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

مشاوره رایگان

 • شماره همراه خود را بصورت کامل وارد نمایید

  مثال : 09120000000