سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو | الگوریتم های سئو

سئو و الگوریتم های آن اصلی ترین بخش سایت سئو چیست؟ سئو، مخفف کلمه (search engine optimization) به

سئو و الگوریتم های آن اصلی ترین بخش سایت

سئو چیست؟

سئو، مخفف کلمه (search engine optimization) به معنای بهینه سازی در موتورهای جستجو است.

یک لحظه تصور کنید که شما یک کتابدار هستید اما نه یک کتابدار عادی ، یک کتابدار برای همه کتاب های موجود در جهان ،مردم هر روز برای پیدا کردن کتابی که احتیاج دارند به شما مراجعه می کنند،شما چطور دقیقا کتابی که نیاز دارند را به آنها معرفی می کنید؟

شما به یک سیستم نیاز دارید، سیستمی که به همه کتاب ها متصل باشد و بداند چه کتاب هایی وجود دارد و چه چیزی داخل کتاب ها نوشته شده است.سیستم شما نیاز دارد که اطلاعات زیادی را دریافت کرده و بهترین پاسخ را برای مشتریان پیدا کند، این جستجوی روزانه، برای شما کار آسانی نیست.

موتورهایی مانند google و bing کتابداران اینترنت هستند.سیستم آنها اطلاعات موجود در همه صفحات وب را جمع آوری می کنند به طوری که آنها بتوانند به مردم کمک کرده و دقیقا همان چیزی که آنها به دنبال آن هستند را برایشان پیدا کنند.

هر موتور جستجو یک دستور مخفی دارد، که الگوریتم تبدیل همه این اطلاعات به نتایج جستجوی مفید نامیده می شود.در حال حاضر اگر شما یک وب سایت دارید، مهم است که صفحات شما در رتبه های بالاتر موتورهای جستجو برای کلماتی که توسط افراد مختلف جستجو می شوند، قرار داشته باشد، این موضوع کمک می کند افراد بیشتری از سایت شما بازدید کنند.

عناصری که کمک می کند صفحات سایت شما حاوی الگوریتم های موتورهای جستجو برای قرارگیری در رتبه بندی بهتر در نتایج جستجو باشد بهینه سازی یا سئو نامیده می شوند.

همچنین مقاله:عوامل موفقیت در سئو و افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو را از دست نده 🙂

سئو نقش حیاتی و بسیار مهمی در موفقیت سایت شما دارد، بنابراین مطمئن شوید الگوریتم های موتورهای جستجو را به درستی در صفحات سایت خود رعایت کرده باشید، در ادامه بیشتر با سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو آشنا می شویم.

الگوریتم های موتورهای جستجو عبارت اند از:

1. کلمات کلیدی

کلماتی که بیشترین جستجو در وب را به خود اختصاص می دهند. برای مثال زمانی که کسی در وب تعمیر کفش را جستجو می کند، نتایج جستجو تنها شامل صفحاتی است که این لغات داخل آن صفحات وجود دارد.

سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو

2. عناوین کلیدی

هر صفحه در وب یک عنوان رسمی(برتر) دارد ولی شاید شما هرگز آن را نبینید، چرا که آن ها بصورت کد در موتورهای جستجو هستند.توجه زیادی به عناوین صفحات (نوشته ها) داشته باشید زیرا آنها مانند عناوین کتاب ها برای موتورهای جستجو مهم هستند.

3. پیوند مستقیم بین سایت ها (بک لینک)

زمانی که یک صفحه وب به صفحه یا سایت دیگری لینک می دهد، به خوانندگان خود می گوید که اطلاعات این صفحه یا سایت خوب است و به آنها پیشنهاد می کند که از آن بازدید کنند. تعداد بک لینک زیاد به آن صفحه یا سایت خوب است ولی افراد سعی می کنند با خرید یا ساخت بک لینک های تقلبی، موتورهای جستجو را فریب دهند، اما موتورهای جستجو راه های مختلفی برای فهمیدن اینکه بک لینک ها واقعی هستند یا تقلبی دارند و استفاده از بک لینک های جستجو باعث تنزل سایت شما در موتورهای جستجو می شود.

سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو

سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو

4. کلمات لینک دار

کلماتی که به صفحات دیگر لینک می شوند مهم هستند. اگر در صفحه وب سایت شما نوشته شده باشد آمازون کتاب های زیادی دارد و کلمه کتاب به سایت آمازون لینک شده باشد، این کار به موتورهای جستجو ثابت می کند که amazon.com مرتبط با کلمه کتاب است و زمانی که کسی درباره کتاب جسجو می کند، سایت آمازون رتبه بسیار خوبی در نتایج پیدا می کند.

5. آخرین الگوریتم مهم سئو برای موتورهای جستجو، محتوای جذاب و بروز است و لینک های با کیفیتی که از سایت های دیگر به این محتوا دریافت می کنید که باعث دریافت امتیاز از موتورهای جستجو و در نهایت بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو می شود.

این ها اصول اولیه و دستور العمل هایی معتبر برای سئو هستند، همیشه مطمئن شوید که در سایت شما الگوریتم های موتورهای جستجو رعایت شده است تا رتبه خیلی خوبی کسب کنید.امیدوارم از این مقاله اختصاصی سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو آرمیس وب استفاده کنید و نتایج آن را در رتبه سایت خود ببینید.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
Pin It

دیدگاه بگذارید

2 Comments on "سئو و الگوریتم های آن برای موتورهای جستجو | الگوریتم های سئو"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
مرتب سازی براساس:
مانی
Guest

مقالتون عالی بود

admin
Admin

خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفته و ممنون بابت نظرتون